Statsråder fordelt på departement

Om Helse- og omsorgsdepartementet (39000) (01.10.2004-)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Bent Høie (H) 24.01.2020-27.05.2020
Terje Søviknes (Frp) 18.12.2019-24.01.2020
Sylvi Listhaug (Frp) 03.05.2019-18.12.2019
Åse Michaelsen (Frp) 17.01.2018-03.05.2019
Bent Høie (H) 17.01.2018-24.01.2020
Helse- og omsorgsminister Bent Høie (H) 16.10.2013-17.01.2018
Helse- og omsorgsminister Jonas Gahr Støre (Ap) 21.09.2012-15.10.2013
Helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap) 21.10.2009-21.09.2012
Bjarne Håkon Hanssen (Ap) 20.06.2008-20.10.2009
Sylvia Kristin Brustad (Ap) 17.10.2005-19.06.2008
Ansgar Gabrielsen (H) 01.10.2004-16.10.2005