Statsråder fordelt på departement

Om Kultur- og kirkedepartementet (34000) (01.01.2002-31.12.2009)

Om Kulturdepartementet (34000) (01.01.2010-)

Kronologisk oversikt
Statsråder Virkeperiode
Abid Q. Raja (V) 24.01.2020-02.06.2020
Trine Skei Grande (V) 22.01.2019-24.01.2020
Trine Skei Grande (V) 17.01.2018-22.01.2019
Linda Cathrine Hofstad Helleland (H) 16.12.2015-17.01.2018
Kulturminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (H) 16.12.2015-17.01.2018
Thorhild Widvey (H) 06.06.2014-15.12.2015
Thorhild Widvey (H) 16.10.2013-06.06.2014
Kulturminister Hadia Tajik (Ap) 21.09.2012-15.10.2013
Kulturminister Anniken Scharning Huitfeldt (Ap) 01.01.2010-21.09.2012
Kulturminister Anniken Scharning Huitfeldt (Ap) 21.10.2009-31.12.2009
Trond Giske (Ap) 17.10.2005-20.10.2009
Valgerd Svarstad Haugland (KrF) 01.01.2002-16.10.2005