Valglistearkivet

NSDs valglistearkiv inneholder valglister for stortings- (fra 2001 til d.d.), fylkestings- (fra 2003 til d.d.) og sametingsvalg (fra 1989 til d.d.). Arkivet gir en utmerket oversikt over alle kandidater til stortings- og fylkestingsvalg for ulike partier i alle landets fylker. Valglistearkivet oppdateres fortløpende ved hvert valg.
Vis mer

Om valglistearkivet

Valglistearkivet ble opprettet som et ledd i NSDs skolevalgsprosjekt. Ved å samle inn de ulike partienes valglister, kan man se hvilke kandidater som ut fra skolevalgsresultatene vil komme til å få plass på Stortinget/Sametinget/fylkestinget.

Pressemeldinger fra partier håndteres vanligvis slik at dato og reell avsender, som ikke alltid er oppgitt i selve pressemeldingen, legges til i dokumentet (særlig gjelder dette elektroniske pressemeldinger mottatt per e-post). Samtidig fjerner vi privat kontaktinformasjon som telefonnummer/e-postadresse, som ofte oppgis avslutningsvis som en del av pressemeldingene.

Kilder

I forbindelse med stortings- og fylkestingsvalg har NSD vanligvis mottatt valglistene fra de lokale valgstyrene, mens valglistene for sametingsvalgene er samlet inn og oversendt NSD i forbindelse med delprosjektet Historiske valgdata - en del av prosjektet Samisk valgforskningsprogram 2009-2011, henter NSD valglistene direkte fra valg.no og sametinget.no, og tilrettelegger dem i valglistearkivet.

Velg valgperiode
Valglister for Fylkestingsvalg - 2019
ValgkretsParti Arbeiderpartiet
Oslo Rogaland Møre og Romsdal Nordland Viken Innlandet Vestfold og Telemark Agder Vestland Trøndelag Troms og Finnmark Arbeiderpartiet Demokratene Fremskrittspartiet Helsepartiet Høyre Kristelig Folkeparti Liberalistene Miljøpartiet De Grønne Nordmørslista Partiet De Kristne Pensjonistpartiet Rødt Senterpartiet Sosialistisk Venstreparti Sunnmørslista Uavhengig valliste for Sunnmøre Venstre
Nr.NavnStillingBosted
1 Tove-Lise Torve Sunndal
2 Per Vidar Kjølmoen Rauma
3 Eva Vinje Aurdal Ålesund
4 Jakob Vorren Sunndal
5 Line Hatmosø Hoem Kristiansund
6 Mellvin Arvid Steinsvoll Molde
7 Siv Katrin Ulla Ålesund
8 Erik Kursetgjerde Sykkylven
9 Lilly Gunn Nyheim Surnadal
10 Jack Narve Sæther Ålesund
11 Hanne Notøy Ulstein
12 Egil Trygve Ekhaugen Hustadvika
13 Hege Merethe Gagnat Molde
14 Kjell Neergaard Kristiansund
15 Aurora Dimmen Bratli Ulstein
16 Ottar Jan Løvoll Vanylven
17 Karoline Antonie Slinning Sula
18 Arne Harald Grødahl Kristiansund
19 Audhild Mork Aukra
20 Tord Karstensen Vågsholm Herøy
21 Hanne Berit Brekken Aure
22 Erling Thoresen-Vestre Molde
23 Anne Berit Støyva Emblem Ålesund
24 Jim Arve Røssevoll Sula
25 Ingrid Ovidie Rangønes Averøy
26 Olav Løvoll Fjord
27 Åse Kristin Ask Bakke Ålesund
28 Egil Nedal Surnadal
29 Tove Nygård Ålesund
30 Jørgen Amdam Volda
31 Milly Bente Nørsett Tingvoll
32 Ståle Refstie Sunndal
33 Hege Karina Bøe Molde
34 Stig Holmstrøm Vestnes
35 Rakel Polden Surnadal
36 Roar Dyb-Sandnes Giske
37 Aud Sissel Løvoll Suoranta Vestnes
38 Trygve Holm Sula
39 Katrine Rindarøy Aukra
40 Marcus Stamnes Kristiansund
41 Hannah Djupvik Bueide Sykkylven
42 Ove Økland Ålesund
43 Helene Wahlstrøm Molde
44 Aud Marie Bergdal Vestnes
45 Fozieh Zibrom Kristiansund
46 Jan-Arve Dyrnes Hustadvika
47 Tine Elise L. Tuven Smøla
48 Hans Petter Sørensen Sykkylven
49 Arild Ringdal Stranda
50 Sigmund Haugen Ålesund