Statssekretærene i Utvidelse av Erna Solbergs regjering (17.01.2018-21.01.2019)


(Høyre, Fremskrittspartiet og Venstre )

Statssekretærer Virkeperiode

Statsministerens kontor

Marianne Eikvåg Groth (f. 1981), H
For statsminister Erna Solberg (H)

17.06.2016-17.01.2018
Frode Gaasland Hestnes (f. 1976), Frp
For statsminister Erna Solberg (H)

27.10.2017-18.03.2018
Audun Rødningsby (f. 1979), V
For statsminister Erna Solberg (H)

17.01.2018-
Helge Fossum (f. 1984), Frp
For statsminister Erna Solberg (H)

19.03.2018-22.01.2019

Utenriksdepartementet

Jens Frølich Holte (f. 1985), H
For utviklingsminister Nikolai Astrup

17.01.2018-22.01.2019
Jens Frølich Holte (f. 1985), H
For EØS- og EU-minister Marit Berger Røsland

20.10.2017-17.01.2018

Finansdepartementet

Tore Vamraak (f. 1980), H
For finansminister Siv Jensen (Frp)

19.06.2015-17.01.2018
Petter Kvinge Tvedt (f. 1985), Frp
For finansminister Siv Jensen (Frp)

30.05.2016-13.12.2018
Brage Baklien (f. 1978), Frp
For finansminister Siv Jensen (Frp)

16.12.2016-17.01.2018
Geir Olsen (f. 1964), V
For finansminister Siv Jensen (Frp)

17.01.2018-
Marianne Eikvåg Groth (f. 1981), H
For finansminister Siv Jensen (Frp)

17.01.2018-
Atle Simonsen (f. 1988), Frp
For finansminister Siv Jensen (Frp)

30.11.2018-

Justis- og beredskapsdepartementet

Fabian Stang (f. 1955), H
21.10.2016-17.01.2018
Anette Carnarius Elseth (f. 1973), Frp
For Per-Willy Trudvang Amundsen

20.12.2016-17.01.2018
Thor Kleppen Sættem (f. 1970), H
For Justis-og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen

20.12.2016-17.01.2018
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
For Justis- og beredskapsminister Per-Willy Trudvang Amundsen

01.10.2017-17.01.2018
Vidar Brein-Karlsen (f. 1981), Frp
Konstituert 9.10.2017 - 7.9.2018 for statsråd Per-Willy Trudvang Amundsen.

09.10.2017-17.01.2018
Sveinung Rotevatn (f. 1987), V
17.01.2018-20.03.2018
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
17.01.2018-20.03.2018
Thor Kleppen Sættem (f. 1970), H
17.01.2018-20.03.2018
Knut Morten Johansen (f. 1964), Frp
17.01.2018-20.03.2018
Torkil Åmland (f. 1966), Frp
26.01.2018-20.03.2018
Sveinung Rotevatn (f. 1987), V
20.03.2018-04.04.2018
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
20.03.2018-04.04.2018
Thor Kleppen Sættem (f. 1970), H
20.03.2018-04.04.2018
Torkil Åmland (f. 1966), Frp
20.03.2018-04.04.2018
Knut Morten Johansen (f. 1964), Frp
20.03.2018-04.04.2018
Knut Morten Johansen (f. 1964), Frp
04.04.2018-22.01.2019
Torkil Åmland (f. 1966), Frp
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara

04.04.2018-22.01.2019
Thor Kleppen Sættem (f. 1970), H
For justis-, beredskaps- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara

04.04.2018-22.01.2019
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
04.04.2018-31.08.2018
Sveinung Rotevatn (f. 1987), V
04.04.2018-12.10.2018

Kunnskapsdepartementet

Bjørn Haugstad (f. 1969), H
For kunnskapsminister Torbjørn Røe Isaksen

16.10.2013-17.01.2018
Magnus Thue (f. 1980), H
16.01.2018-17.01.2018
Kristin Holm Jensen (f. 1974), H
For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (H)

17.01.2018-08.02.2019
Bjørn Haugstad (f. 1969), H
For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (H)

17.01.2018-22.02.2018
Atle Simonsen (f. 1988), Frp
For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (H)

17.01.2018-30.11.2018
Rebekka Borsch (f. 1976), V
For forsknings- og høyere utdanningsminister Iselin Nybø

17.01.2018-
Rikke Høistad Sjøberg (f. 1985), H
For kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (H)

19.02.2018-03.05.2019
Tom Erlend Skaug (f. 1974), H
50%, for kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner

14.12.2018-22.01.2019

Landbruks- og matdepartementet

Hanne Maren Blåfjelldal (f. 1981), Frp
16.12.2015-31.08.2018
Hanne Maren Blåfjelldal (f. 1981), Frp
31.08.2018-30.11.2018
Rikard Gaarder Knutsen (f. 1994), Frp
30.11.2018-22.01.2019

Samferdselsdepartementet

Anders Bjørnsen Werp (f. 1961), H
For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (Frp)

20.10.2017-31.08.2018
Tommy Skjervold (f. 1982), Frp
For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (Frp)

27.10.2017-31.08.2018
Knut Morten Johansen (f. 1964), Frp
For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (Frp)

08.12.2017-17.01.2018
Brage Baklien (f. 1978), Frp
For samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (Frp)

17.01.2018-31.08.2018
Brage Baklien (f. 1978), Frp
31.08.2018-22.01.2019
Anders Bjørnsen Werp (f. 1961), H
31.08.2018-
Tommy Skjervold (f. 1982), Frp
31.08.2018-

Olje- og energidepartementet

Ingvil Smines Tybring-Gjedde (f. 1965), Frp
For olje- og energiminister Terje Søviknes (Frp)

20.12.2016-31.08.2018
Ingvil Smines Tybring-Gjedde (f. 1965), Frp
31.08.2018-22.01.2019
Statssekretær i permisjon Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
31.08.2018-04.10.2018
Toril Charlotte Ulleberg Reynolds (f. 1987), Frp
04.10.2018-22.01.2019

Helse- og omsorgsdepartementet

Anne Grethe Erlandsen (f. 1956), H
For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)

16.10.2013-17.01.2018
Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)

22.09.2017-17.01.2018
Line Miriam Sandberg (f. 1969), Frp
For helse- og omsorgsminister Bent Høie (H)

10.11.2017-17.01.2018
Line Miriam Sandberg (f. 1969), Frp
For eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

17.01.2018-03.12.2018
Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
For helseminister Bent Høie

17.01.2018-08.07.2018
Anne Grethe Erlandsen (f. 1956), H
For helseminister Bent Høie

17.01.2018-29.07.2018
Konstituert statssekretær 20 % Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
20 % for eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

09.07.2018-29.07.2018
Statssekretær 80 % Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
80 % for helseminister Bent Høie

09.07.2018-29.07.2018
Maria Jahrmann Bjerke (f. 1986), H
For helseminister Bent Høie

30.07.2018-15.01.2020
Konstituert statssekretær 20 % Anne Grethe Erlandsen (f. 1956), H
20 % for eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

30.07.2018-12.08.2018
Statssekretær 80 % Anne Grethe Erlandsen (f. 1956), H
80 % for helseminister Bent Høie

30.07.2018-12.08.2018
Anne Grethe Erlandsen (f. 1956), H
For helseminister Bent Høie

13.08.2018-
Anne Bramo (f. 1963), Frp
For eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

03.12.2018-03.05.2019
Anne Bramo (f. 1963), Frp
Konstituert, for eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen

31.08.2018-03.12.2018

Barne- og likestillingsdepartementet

Kai-Morten Terning (f. 1977), Frp
Avskjed i nåde

01.04.2016-17.01.2018
Tom Erlend Skaug (f. 1974), H
For barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland

17.01.2018-14.12.2018
Tom Erlend Skaug (f. 1974), H
50%, for barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland

14.12.2018-22.01.2019

Klima- og miljødepartementet

Lars Andreas Lunde (f. 1963), H
16.12.2015-17.01.2018
Atle Hamar (f. 1964), V
17.01.2018-
Sveinung Rotevatn (f. 1987), V
12.10.2018-

Kommunal- og moderniseringsdepartementet

Paul André Chaffey (f. 1965), H
For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)

16.10.2013-17.01.2018
Kristin Holm Jensen (f. 1974), H
For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)

25.10.2013-17.01.2018
Bjørnar Laabak (f. 1961), Frp
For kommunal- og moderniseringsminister Jan Tore Sanner (H)

20.12.2016-17.01.2018
Lars Jacob Hiim (f. 1971), H
17.01.2018-
Paul André Chaffey (f. 1965), H
17.01.2018-22.01.2019
Anne Karin Olli (f. 1964), H
17.01.2018-
Aase Marthe Horrigmo (f. 1982), H
17.01.2018-

Kulturdepartementet

Bård Folke Fredriksen (f. 1967), H
08.01.2016-17.01.2018
Jan-Christian Kolstø (f. 1972), V
17.01.2018-22.01.2019
Frida Blomgren (f. 1971), V
16.02.2018-22.01.2019

Nærings- og fiskeridepartementet

Dilek Ayhan (f. 1979), H
Statssekretær for næringsministeren

16.10.2013-17.01.2018
Lars Jacob Hiim (f. 1971), H
For næringsminister Monica Mæland (H)

04.04.2014-17.01.2018
Roy-Arild Angelvik (f. 1975), Frp
For fiskeriminister Per Sandberg

27.05.2016-17.01.2018
Veronica Isabel Pedersen (f. 1990), Frp
27.10.2017-13.08.2018
Statssekretær 50 % Roy-Arild Angelvik (f. 1975), Frp
50 %, for fiskeriminister Per Sandberg

17.01.2018-13.08.2018
Statssekretær 50 % Roy-Arild Angelvik (f. 1975), Frp
50 %, for næringsminister Torbjørn Røe Isaksen

17.01.2018-31.08.2018
Magnus Thue (f. 1980), H
17.01.2018-
Daniel Bjarmann-Simonsen (f. 1986), H
For næringsminister Torbjørn Røe Isaksen (H)

17.01.2018-21.06.2019
Statssekretær 50 % Roy-Arild Angelvik (f. 1975), Frp
50 %, for fiskeriminister Harald Tom Nesvik

13.08.2018-31.08.2018
Veronica Isabel Pedersen (f. 1990), Frp
For fiskeriminister Harald Tom Nesvik

13.08.2018-31.08.2018
Roy-Arild Angelvik (f. 1975), Frp
For fiskeriminister Harald Tom Nesvik

31.08.2018-30.08.2019