Biografier

Otto Vincent Lange


Født: 30.11.1797
Død: 04.11.1870
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1833-35 1. representant Arendal Bestyrer og overlærer
1836-38 1. representant Arendal og Grimstad Toldkasserer
1839-41 1. representant Arendal og Grimstad Toldkasserer
1842-44 1. representant Arendal og Grimstad Toldkasserer
1845-47 1. representant Arendal og Grimstad Toldkasserer
1848-50 1. representant Arendal og Grimstad Toldkasserer
1851-53 1. representant Arendal og Grimstad Toldkasserer
1854-56 1. representant Arendal og Grimstad Toldkasserer
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 07.10.1854 - 31.08.1855
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.09.1855 - 31.05.1856
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.06.1856 - 31.07.1857
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.08.1857 - 14.08.1858
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1858 - 30.09.1859
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.10.1859 - 11.08.1861
Statsråd Statsrådsavdelingen i Stockholm 01.09.1861 - 31.08.1862
Statsråd Finans- og tolldepartementet 01.09.1862 - 21.06.1863