Reduksjon av Erna Solbergs regjering (24.01.2020-)


(Høyre, Venstre, Kristelig Folkeparti)
Statsråder Virkeperiode

Statsministerens kontor

Statsminister Erna Solberg (1961-), H
16.10.2013-

Utenriksdepartementet

Utenriksminister Ine Marie Eriksen Søreide (1976-), H
20.10.2017-
Utviklingsminister Dag Inge Ulstein (1980-), KrF
22.01.2019-

Finansdepartementet

Finansminister Jan Tore Sanner (1965-), H
24.01.2020-
Finansminister Siv Jensen (1969-), Frp
16.10.2013-24.01.2020

Forsvarsdepartementet

Forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (1965-), H
20.10.2017-

Justis- og beredskapsdepartementet

Samfunnssikkerhetsminister Ingvil Smines Tybring-Gjedde (1965-), Frp
22.01.2019-24.01.2020
Justis- og innvandringsminister Jøran André Smedal Kallmyr (1978-), Frp
29.03.2019-24.01.2020
Justis- og beredskapsminister Monica Mæland (1968-), H
24.01.2020-

Kunnskapsdepartementet

Kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (1965-), H
17.01.2018-24.01.2020
Forsknings- og høyere utdanningsminister Iselin Nybø (1981-), V
17.01.2018-24.01.2020
Kunnskaps- og integreringsminister Trine Skei Grande (1969-), V
24.01.2020-13.03.2020
Forsknings- og høyere utdanningsminister Henrik Asheim (1983-), H
24.01.2020-
Kunnskaps- og integreringsminister Guri Melby (1981-), V
13.03.2020-

Landbruks- og matdepartementet

Landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (1961-), KrF
22.01.2019-

Samferdselsdepartementet

Samferdselsminister Jon Georg Dale (1984-), Frp
31.08.2018-24.01.2020
Samferdselsminister Knut Arild Hareide (1972-), KrF
24.01.2020-

Olje- og energidepartementet

Olje- og energiminister Sylvi Listhaug (1977-), Frp
18.12.2019-24.01.2020
Olje- og energiminister Tina Bru (1986-), H
24.01.2020-

Helse- og omsorgsdepartementet

Helseminister Bent Høie (1971-), H
17.01.2018-24.01.2020
Eldre- og folkehelseminister Terje Søviknes (1969-), Frp
18.12.2019-24.01.2020
Helse- og omsorgsminister Bent Høie (1971-), H
24.01.2020-

Arbeids- og sosialdepartementet

Arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (1972-), H
16.12.2015-24.01.2020
Arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen (1978-), H
24.01.2020-

Barne- og familiedepartementet

Barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad (1985-), KrF
22.01.2019-31.05.2020

Klima- og miljødepartementet

Klima- og miljøminister Ola Elvestuen (1967-), V
17.01.2018-24.01.2020
Klima- og miljøminister Sveinung Rotevatn (1987-), V
24.01.2020-

Kommunal- og moderniseringsdepartementet

Kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland (1968-), H
17.01.2018-24.01.2020
Digitaliseringsminister Nikolai Astrup (1978-), H
22.01.2019-24.01.2020
Kommunal- og moderniseringsminister Nikolai Astrup (1978-), H
24.01.2020-
Distrikts- og digitaliseringsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (1977-), H
24.01.2020-

Kulturdepartementet

Kultur- og likestillingsminister Trine Skei Grande (1969-), V
22.01.2019-24.01.2020
Kultur- og likestillingsminister Abid Q. Raja (1975-), V
24.01.2020-

Nærings- og fiskeridepartementet

Næringsminister Torbjørn Røe Isaksen (1978-), H
17.01.2018-24.01.2020
Fiskeri- og sjømatminister Harald Tom Nesvik (1966-), Frp
30.08.2019-24.01.2020
Fiskeri- og sjømatminister Geir Inge Sivertsen (1965-), H
24.01.2020-02.03.2020
Næringsminister Iselin Nybø (1981-), V
24.01.2020-
Fiskeri- og sjømatminister Torbjørn Røe Isaksen (1978-), H
02.03.2020-13.03.2020
Fiskeri- og sjømatminister Odd Emil Ingebrigtsen (1964-), H
13.03.2020-