Utvidelse av Erna Solbergs regjering (22.01.2019-)


(Høyre, Fremskrittspartiet, Venstre, Kristelig FOlkeparti)
Statsråder Virkeperiode

Statsministerens kontor

Statsminister Erna Solberg (1961-), H
16.10.2013-

Utenriksdepartementet

Utenriksminister Ine Marie Eriksen Søreide (1976-), H
20.10.2017-
Utviklingsminister Nikolai Astrup (1978-), H
17.01.2018-22.01.2019
Utviklingsminister Dag Inge Ulstein (1980-), KrF
22.01.2019-

Finansdepartementet

Finansminister Siv Jensen (1969-), Frp
16.10.2013-

Forsvarsdepartementet

Forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (1965-), H
20.10.2017-

Justis- og beredskapsdepartementet

Justis-, beredskaps- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara (1964-), Frp
04.04.2018-22.01.2019
Justis- og innvandringsminister Tor Mikkel Wara (1964-), Frp
22.01.2019-15.03.2019
Samfunnssikkerhetsminister Ingvil Smines Tybring-Gjedde (1965-), Frp
22.01.2019-
Justis- og innvandringsminister Jon Georg Dale (1984-), Frp
Midlertidig mens Wara har permisjon

15.03.2019-29.03.2019
Justis- og innvandringsminister Jøran André Smedal Kallmyr (1978-), Frp
29.03.2019-

Kunnskapsdepartementet

Kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner (1965-), H
17.01.2018-
Forsknings- og høyere utdanningsminister Iselin Nybø (1981-), V
17.01.2018-

Landbruks- og matdepartementet

Landbruks- og matminister Olaug Vervik Bollestad (1961-), KrF
22.01.2019-

Samferdselsdepartementet

Samferdselsminister Jon Georg Dale (1984-), Frp
31.08.2018-

Olje- og energidepartementet

Olje- og energiminister Kjell-Børge Freiberg (1971-), Frp
31.08.2018-

Helse- og omsorgsdepartementet

Helseminister Bent Høie (1971-), H
17.01.2018-
Eldre- og folkehelseminister Åse Michaelsen (1960-), Frp
17.01.2018-03.05.2019
Eldre- og folkehelseminister Sylvi Listhaug (1977-), Frp
03.05.2019-

Arbeids- og sosialdepartementet

Arbeids- og sosialminister Anniken Hauglie (1972-), H
16.12.2015-

Barne- og familiedepartementet

Barne- og likestillingsminister Linda Cathrine Hofstad Helleland (1977-), H
17.01.2018-
Barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad (1985-), KrF
22.01.2019-

Klima- og miljødepartementet

Klima- og miljøminister Ola Elvestuen (1967-), V
17.01.2018-

Kommunal- og moderniseringsdepartementet

Kommunal- og moderniseringsminister Monica Mæland (1968-), H
17.01.2018-
Digitaliseringsminister Nikolai Astrup (1978-), H
22.01.2019-

Kulturdepartementet

Kulturminister Trine Skei Grande (1969-), V
17.01.2018-22.01.2019
Kultur- og likestillingsminister Trine Skei Grande (1969-), V
22.01.2019-

Nærings- og fiskeridepartementet

Næringsminister Torbjørn Røe Isaksen (1978-), H
17.01.2018-
Fiskeriminister Harald Tom Nesvik (1966-), Frp
13.08.2018-30.08.2019
Fiskeri- og sjømatminister Harald Tom Nesvik (1966-), Frp
30.08.2019-