Biografier

Gro Harlem Brundtland


Født: 20.04.1939
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1977-81 5. representant Oslo Ass. overlege Arbeiderpartiet
1977-81 5. representant Oslo Ass. overlege Arbeiderpartiet
1981-85 2. representant Oslo Ass. overlege Arbeiderpartiet
1981-85 2. representant Oslo Ass. overlege Arbeiderpartiet
1985-89 2. representant Oslo Ass. overlege Arbeiderpartiet
1985-89 2. representant Oslo Ass. overlege Arbeiderpartiet
1989-93 2. representant Oslo Ass. overlege Arbeiderpartiet
1989-93 2. representant Oslo Ass. overlege Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Oslo Statsminister Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Oslo Statsminister Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Miljøverndepartementet 06.09.1974 - 14.01.1976
Statsråd Miljøverndepartementet 15.01.1976 - 07.10.1979
Statsminister Statsministerens kontor 04.02.1981 - 13.10.1981
Statsminister Statsministerens kontor 09.05.1986 - 15.10.1989
Statsminister Statsministerens kontor 03.11.1990 - 24.10.1996