Biografier

Kåre Isaachsen Willoch


Født: 03.10.1928
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1953-57 2. suppleant Oslo Konsulent i Norges Industriforbund Høyre
1953-57 2. suppleant Oslo Konsulent i Norges Industriforbund Høyre
1957-61 8. representant Oslo Konsulent i Norges Industriforbund Høyre
1957-61 8. representant Oslo Konsulent i Norges Industriforbund Høyre
1961-65 2. representant Oslo Konsulent i Norges Industriforbund; Underdirektør i Norges Industriforbund Høyre
1961-65 2. representant Oslo Konsulent i Norges Industriforbund; Underdirektør i Norges Industriforbund Høyre
1965-69 2. representant Oslo Underdirektør i Norges Industriforbund Høyre
1965-69 2. representant Oslo Underdirektør i Norges Industriforbund Høyre
1969-73 2. representant Oslo Cand.oecon Høyre
1969-73 2. representant Oslo Cand.oecon Høyre
1973-77 2. representant Oslo Cand.oecon Høyre
1973-77 2. representant Oslo Cand.oecon Høyre
1977-81 2. representant Oslo Cand.oecon Høyre
1977-81 2. representant Oslo Cand.oecon Høyre
1981-85 1. representant Oslo Cand.oecon Høyre
1981-85 1. representant Oslo Cand.oecon Høyre
1985-89 1. representant Oslo Fylkesmann i Oslo og Akershus Høyre
1985-89 1. representant Oslo Fylkesmann i Oslo og Akershus Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Departementet for handel og skipsfart 28.08.1963 - 24.09.1963
Statsråd Departementet for handel og skipsfart 12.10.1965 - 04.06.1970
Statsminister Statsministerens kontor 14.10.1981 - 07.06.1983
Statsminister Statsministerens kontor 08.06.1983 - 08.05.1986