Biografier

Trygve Martin Bratteli


Født: 11.01.1910
Død: 20.11.1984
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1949-53 7. representant Oslo Sekretær Arbeiderpartiet
1953-57 7. representant Oslo Statsråd Arbeiderpartiet
1957-61 9. representant Oslo Statsråd Arbeiderpartiet
1961-65 9. representant Oslo Statsråd Arbeiderpartiet
1965-69 3. representant Oslo Stortingsrepresentant Arbeiderpartiet
1969-73 1. representant Oslo Stortingsrepresentant Arbeiderpartiet
1973-77 1. representant Oslo Stortingsrepresentant Arbeiderpartiet
1977-81 1. representant Oslo Politiker Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Finans- og tolldepartementet 19.11.1951 - 21.01.1955
Statsråd Finans- og tolldepartementet 28.12.1956 - 22.04.1960
Statsråd Samferdselsdepartementet 23.04.1960 - 27.08.1963
Konstituert statsråd Finans- og tolldepartementet 05.01.1962 - 18.02.1962
Statsråd Samferdselsdepartementet 25.09.1963 - 19.01.1964
Statsminister Statsministerens kontor 17.03.1971 - 17.10.1972
Statsminister Statsministerens kontor 16.10.1973 - 14.01.1976