Biografier

Thorstein Treholt


Født: 13.04.1911
Død: 17.03.1993
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1957-61 5. representant Oppland fylke Rektor ved Valdres landbruksskole; Småbruker i Brandbu Arbeiderpartiet
1961-65 4. representant Oppland fylke Småbruker i Brandbu Arbeiderpartiet
1965-69 2. representant Oppland fylke Småbruker i Brandbu Arbeiderpartiet
1969-73 1. representant Oppland fylke Småbruker i Brandbu Arbeiderpartiet
1973-77 1. representant Oppland fylke Fylkesmann i Oppland; Småbruker i Brandbu Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Landbruksdepartementet 17.03.1971 - 17.10.1972
Statsråd Landbruksdepartementet 16.10.1973 - 14.01.1976
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Landbruksdepartementet 04.06.1954 - 21.01.1955
Statssekretær Landbruksdepartementet 22.01.1955 - 31.08.1957