Biografier

Svenn Thorkild Stray


Født: 11.02.1922
Død: 20.05.2012
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1949-53 1. suppleant Halden, Sarpsborg, Fredrikstad, Moss, Drøbak Overrettssakfører med egen forretning Høyre
1957-61 8. representant Østfold fylke Overrettssakfører med egen forretning Høyre
1961-65 3. representant Østfold fylke Overrettssakfører med egen forretning Høyre
1965-69 3. representant Østfold fylke Overrettssakfører med egen forretning Høyre
1969-73 3. representant Østfold fylke Overrettssakfører med egen forretning Høyre
1973-77 3. representant Østfold fylke Overrettssakfører med egen forretning Høyre
1977-81 3. representant Østfold fylke Overrettssakfører med egen forretning Høyre
1981-85 2. representant Østfold fylke Overrettssakfører med egen forretning Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Utenriksminister Utenriksdepartementet 22.05.1970 - 16.03.1971
Utenriksminister Utenriksdepartementet 14.10.1981 - 07.06.1983
Utenriksminister Utenriksdepartementet 08.06.1983 - 08.05.1986