Biografier

Eivind Albin Andreas Bolle


Født: 13.10.1923
Død: 10.06.2012
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1969-73 7. suppleant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
1969-73 7. suppleant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
1973-77 2. representant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
1973-77 2. representant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
1977-81 1. representant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
1977-81 1. representant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
1981-85 1. representant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
1981-85 1. representant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Fiskeridepartementet 16.10.1973 - 14.01.1976
Statsråd Fiskeridepartementet 15.01.1976 - 03.02.1981
Statsråd Fiskeridepartementet 04.02.1981 - 13.10.1981