Biografier

Oddrunn Kristine Helene Pettersen


Født: 05.03.1937
Død: 30.11.2002
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1977-81 4. representant Finnmark fylke Skolestyrer Arbeiderpartiet
1977-81 4. representant Finnmark fylke Skolestyrer Arbeiderpartiet
1981-85 4. representant Finnmark fylke Skolestyrer Arbeiderpartiet
1981-85 4. representant Finnmark fylke Skolestyrer Arbeiderpartiet
1985-89 2. representant Finnmark fylke Skolestyrer Arbeiderpartiet
1985-89 2. representant Finnmark fylke Skolestyrer Arbeiderpartiet
1989-93 1. representant Finnmark fylke Sekretariatsleder ved Barentssekretariatet i Kirkenes; Skolestyrer Arbeiderpartiet
1989-93 1. representant Finnmark fylke Sekretariatsleder ved Barentssekretariatet i Kirkenes; Skolestyrer Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Forbruker- og administrasjonsdepartementet 28.04.1989 - 15.10.1989
Statsråd Fiskeridepartementet 03.11.1990 - 03.09.1992