Biografier

Sven Oftedal


Født: 03.06.1905
Død: 23.06.1948
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1945-49 7. representant Kristiansand, Mandal, Flekkefjord, Stavanger, Haugesund Statsråd Arbeiderpartiet
1945-49 7. representant Kristiansand, Mandal, Flekkefjord, Stavanger, Haugesund Statsråd Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Sosialdepartementet 25.06.1945 - 04.11.1945
Statsråd Sosialdepartementet 05.11.1945 - 22.06.1948