Biografier

Arne Nilsen


Født: 21.01.1924
Død: 16.04.2020
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1957-61 2. suppleant Hordaland fylke Ansatt ved NSB Voss; Jernbaneekspeditør; Telegrafist Arbeiderpartiet
1961-65 2. suppleant Hordaland fylke Ansatt ved NSB Voss; Jernbaneekspeditør; Jernbanefullmektig Arbeiderpartiet
1965-69 4. representant Hordaland fylke Ansatt ved NSB Voss; Jernbanefullmektig Arbeiderpartiet
1969-73 1. representant Hordaland fylke Jernbanefullmektig Arbeiderpartiet
1973-77 4. representant Hordaland fylke Jernbanefullmektig Arbeiderpartiet
1977-81 4. representant Hordaland fylke Jernbanefullmektig Arbeiderpartiet
1981-85 2. representant Hordaland fylke Jernbanefullmektig Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kommunal- og arbeidsdepartementet 11.01.1978 - 07.10.1979
Statsråd Sosialdepartementet 08.10.1979 - 03.02.1981
Statsråd Sosialdepartementet 04.02.1981 - 13.10.1981