Biografier

Einar Hole Moxnes


Født: 11.06.1921
Død: 20.01.2006
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1957-61 1. suppleant Sør-Trøndelag fylke Herredsagronom i Åfjord og Stoksund Senterpartiet
1961-65 1. suppleant Sør-Trøndelag fylke Herredsagronom i Åfjord og Stoksund Senterpartiet
1965-69 1. suppleant Sør-Trøndelag fylke Herredsagronom i Åfjord og Stoksund Senterpartiet
1969-73 9. representant Sør-Trøndelag fylke Herredsagronom i Åfjord og Stoksund Senterpartiet
1973-77 1. suppleant Sør-Trøndelag fylke Fylkesmann i Sør-Trøndelag; Herredsagronom i Åfjord og Stoksund Senterpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Konstituert statsråd Fiskeridepartementet 22.03.1968 - 07.11.1968
Statsråd Fiskeridepartementet 08.11.1968 - 16.03.1971
Statsråd Landbruksdepartementet 18.10.1972 - 15.10.1973