Biografier

Bjarne Lyngstad


Født: 09.01.1901
Død: 04.09.1971
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1953-57 1. suppleant Nord-Trøndelag fylke Gårdbruker på Fossem gård i Inderøy Venstre
1953-57 1. suppleant Nord-Trøndelag fylke Gårdbruker på Fossem gård i Inderøy Venstre
1957-61 1. suppleant Nord-Trøndelag fylke Gårdbruker på Fossem gård i Inderøy Venstre
1957-61 1. suppleant Nord-Trøndelag fylke Gårdbruker på Fossem gård i Inderøy Venstre
1961-65 6. representant Nord-Trøndelag fylke Gårdbruker på Fossem gård i Inderøy Venstre
1961-65 6. representant Nord-Trøndelag fylke Gårdbruker på Fossem gård i Inderøy Venstre
1965-69 4. representant Nord-Trøndelag fylke Gårdbruker på Fossem gård i Inderøy Venstre
1965-69 4. representant Nord-Trøndelag fylke Gårdbruker på Fossem gård i Inderøy Venstre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kommunal- og arbeidsdepartementet 28.08.1963 - 24.09.1963
Statsråd Landbruksdepartementet 12.10.1965 - 20.08.1970