Biografier

Mons Lid


Født: 08.04.1896
Død: 03.03.1967
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1937-45 2. suppleant Bergen Ansatt i Postverket; Forretningsfører for Bergens arbeiderblad; Forretningsfører ved Bergen trygdekasse; Postfullmektig Arbeiderpartiet
1945-49 1. representant Bergen Ansatt i Postverket; Forretningsfører ved Bergen trygdekasse; Fylkesmann i Bergen og Hordaland; Postfullmektig Arbeiderpartiet
Fagkomiteer
Periode Komite
1937-45 Medlem i Helsekomiteen
Møtte for Berntsen under hans permisjon.

Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Finans- og tolldepartementet 22.01.1955 - 27.12.1956