Biografier

Sigbjørn Johnsen


Født: 01.10.1950
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1973-77 1. suppleant Hedmark fylke Regnskapsfører i Arbeidernes opplysningsforbund; Undervisningsleder i Arbeidernes opplysningsforbund, Hedmark Arbeiderpartiet
1973-77 1. suppleant Hedmark fylke Regnskapsfører i Arbeidernes opplysningsforbund; Undervisningsleder i Arbeidernes opplysningsforbund, Hedmark Arbeiderpartiet
1977-81 5. representant Hedmark fylke Regnskapsfører Arbeiderpartiet
1977-81 5. representant Hedmark fylke Regnskapsfører Arbeiderpartiet
1981-85 7. representant Hedmark fylke Regnskapsfører Arbeiderpartiet
1981-85 7. representant Hedmark fylke Regnskapsfører Arbeiderpartiet
1985-89 4. representant Hedmark fylke Regnskapsfører Arbeiderpartiet
1985-89 4. representant Hedmark fylke Regnskapsfører Arbeiderpartiet
1989-93 3. representant Hedmark fylke Regnskapsfører Arbeiderpartiet
1989-93 3. representant Hedmark fylke Regnskapsfører Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Hedmark fylke Fylkesmann i Hedmark Arbeiderpartiet
1993-97 1. representant Hedmark fylke Fylkesmann i Hedmark Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Finansminister Finans- og tolldepartementet 03.11.1990 - 24.10.1996
Finansminister Finansdepartementet 21.10.2009 - 15.10.2013