Biografier

Ingjerd Schou


Født: 20.01.1955
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
2001-05 7. representant Østfold fylke Direktør ved helseregion II Høyre
2005-09 1. suppleant Østfold fylke Prosjektdirektør i Helse Sør-Øst RHF; Prosjektdirektør i Helse Øst RHF Høyre
2009-13 4. representant Østfold fylke Prosjektdirektør i Helse Sør-Øst RHF; Prosjektdirektør i Helse Øst RHF Høyre
2013-17 2. representant Østfold fylke Prosjektdirektør i Helse Sør-Øst RHF Høyre
2017-21 2. representant Østfold fylke Prosjektdirektør i Helse Sør-Øst RHF Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Sosialminister Sosial- og helsedepartementet 19.10.2001 - 31.12.2001
Statsråd Sosialdepartementet 01.01.2002 - 17.06.2004