Biografier

Rigmor Aasrud


Født: 26.06.1960
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1993-97 6. suppleant Oppland fylke Arbeiderpartiet
1997-01 7. suppleant Oppland fylke Arbeiderpartiet
2001-05 4. suppleant Oppland fylke Ordfører Arbeiderpartiet
2009-13 2. representant Oppland fylke BEDØK/ordfører/statssekretær Arbeiderpartiet
2013-17 1. representant Oppland fylke BEDØK Arbeiderpartiet
2017-21 1. representant Oppland fylke Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Fornyings- og kirkeminister Fornyings- og administrasjonsdepartementet 21.10.2009 - 31.12.2009
Fornyings-, administrasjons- og kirkeminister Fornyings-, administrasjons- og kirkedepartementet 01.01.2010 - 15.10.2013
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Helse- og omsorgsdepartementet 21.10.2005 - 20.10.2009