Biografier

Brit Kirsti Kolle Grøndahl


Født: 01.09.1943
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1977-81 4. representant Buskerud fylke Adjunkt Spikkestad ungdomsskole Arbeiderpartiet
1981-85 3. representant Buskerud fylke Adjunkt Arbeiderpartiet
1985-89 3. representant Buskerud fylke Adjunkt, husmor Arbeiderpartiet
1989-93 3. representant Buskerud fylke Adjunkt, husmor Arbeiderpartiet
1993-97 2. representant Buskerud fylke Stortingspresident, adjunkt Arbeiderpartiet
1997-01 2. representant Buskerud fylke Fylkesmann i Buskerud Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 09.05.1986 - 12.06.1988
Statsråd Departementet for utviklingshjelp 13.06.1988 - 15.10.1989