Biografier

Einar Henry Gerhardsen


Født: 10.05.1897
Død: 19.09.1987
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1945-49 1. representant Oslo Statsminister Arbeiderpartiet
1949-53 1. representant Oslo Statsminister Arbeiderpartiet
1953-57 1. representant Oslo Sekretær Arbeiderpartiet
1957-61 1. representant Oslo Statsminister Arbeiderpartiet
1961-65 1. representant Oslo Statsminister Arbeiderpartiet
1965-69 1. representant Oslo Statsminister Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsminister Statsministerens kontor 25.06.1945 - 04.11.1945
Statsminister Statsministerens kontor 05.11.1945 - 18.11.1951
Statsminister Statsministerens kontor 22.01.1955 - 27.08.1963
Statsminister Statsministerens kontor 25.09.1963 - 11.10.1965