Biografier

Thorbjørn Jagland


Født: 05.11.1950
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1993-97 1. representant Buskerud fylke Partileder Arbeiderpartiet
1997-01 1. representant Buskerud fylke Partileder, statsminister Arbeiderpartiet
2001-05 1. representant Buskerud fylke Utenriksminister, partileder Ap Arbeiderpartiet
2005-09 1. representant Buskerud fylke Generalsekretær i Europarådet Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsminister Statsministerens kontor 25.10.1996 - 16.10.1997
Utenriksminister Utenriksdepartementet 17.03.2000 - 18.10.2001