Biografier

Jens Stoltenberg


Født: 16.03.1959
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1989-93 3. suppleant Oslo Foreleser sosialøkonomi Universitetet i Oslo; Konsulent Forskningsavdelingen Statistisk Sentralbyrå Arbeiderpartiet
1993-97 5. representant Oslo Statsråd Arbeiderpartiet
1997-01 1. representant Oslo Statsråd, økonom Arbeiderpartiet
2001-05 2. representant Oslo Statsminister/cand.oecon Arbeiderpartiet
2005-09 1. representant Oslo Partileder A, cand.oecon Arbeiderpartiet
2009-13 1. representant Oslo partileder A/statsminister cand.oecon. Arbeiderpartiet
2013-17 1. representant Oslo Generalsekretær i NATO Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Nærings- og energidepartementet 07.10.1993 - 24.10.1996
Statsråd Finans- og tolldepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997
Statsminister Statsministerens kontor 17.03.2000 - 18.10.2001
Statsminister Statsministerens kontor 17.10.2005 - 15.10.2013
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Miljøverndepartementet 12.11.1990 - 21.11.1991