Biografier

Gudmund Hernes


Født: 25.03.1941
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Utdannings- og forskningsdepartementet 03.11.1990 - 30.12.1990
Statsråd Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet 01.01.1991 - 21.12.1995
Helseminister Sosial- og helsedepartementet 22.12.1995 - 24.10.1996
Helseminister Sosial- og helsedepartementet 25.10.1996 - 16.10.1997
Statssekretærsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statssekretær Planleggingssekretariatet 14.01.1980 - 03.02.1981
Statssekretær Planleggingssekretariatet 04.02.1981 - 13.10.1981