Biografier

Einar Steensnæs


Født: 10.03.1942
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1993-97 4. representant Rogaland fylke Undervisningsinspektør Kristelig Folkeparti
1997-01 2. representant Rogaland fylke Undervisningsinspektør, stortingsrepresentant Kristelig Folkeparti
2001-05 2. representant Rogaland fylke Cand.real., lektor Kristelig Folkeparti
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kirke- og undervisningsdepartementet 16.10.1989 - 30.12.1989
Statsråd Utdannings- og forskningsdepartementet 01.01.1990 - 02.11.1990
Statsråd Olje- og energidepartementet 19.10.2001 - 17.06.2004