Biografier

Reidar Carlsen


Født: 01.07.1908
Død: 02.05.1987
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1945-49 4. representant Nordland fylke Statsråd Arbeiderpartiet
1945-49 4. representant Nordland fylke Statsråd Arbeiderpartiet
1949-53 1. representant Nordland fylke Direktør i Utbyggingsfondet for Nord-Norge Arbeiderpartiet
1949-53 1. representant Nordland fylke Direktør i Utbyggingsfondet for Nord-Norge Arbeiderpartiet
1953-57 1. representant Nordland fylke Direktør Arbeiderpartiet
1953-57 1. representant Nordland fylke Direktør Arbeiderpartiet
1957-61 2. representant Nordland fylke Direktør og sjef i Distriktenes Utbyggingsfond Arbeiderpartiet
1957-61 2. representant Nordland fylke Direktør og sjef i Distriktenes Utbyggingsfond Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Konsultativ statsråd Departementet for utenrikske saker, handel, sjøfart og industri 05.11.1945 - 30.06.1946
Statsråd Fiskeridepartementet 01.07.1946 - 18.11.1951