Biografier

Erna Solberg


Født: 24.02.1961
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1989-93 10. representant Hordaland fylke Cand.mag Høyre
1993-97 8. representant Hordaland fylke Cand.mag Høyre
1997-01 10. representant Hordaland fylke Cand.mag., stortingsrepresentant Høyre
2001-05 6. representant Hordaland fylke Cand.mag Høyre
2005-09 3. representant Hordaland fylke Partileder H/statsråd cand.mag Høyre
2009-13 3. representant Hordaland fylke CAND.MAG/partileder H Høyre
2013-17 1. representant Hordaland fylke CAND.MAG Høyre
2017-21 1. representant Hordaland fylke Høyre
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kommunal- og regionaldepartementet 19.10.2001 - 16.10.2005
Statsminister Statsministerens kontor 16.10.2013 - 12.07.2020