Biografier

Magnus Kristoffersen Andersen


Født: 20.03.1916
Død: 11.12.1994
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1965-69 1. representant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
1969-73 1. representant Nordland fylke Fisker Arbeiderpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Fiskeridepartementet 25.09.1963 - 11.10.1965
Statsråd Fiskeridepartementet 24.01.1972 - 17.10.1972