Biografier

Anne Enger Lahnstein


Født: 09.12.1949
Stortingsaktivitet
Periode Rep. nr. Valgkrets Stilling Parti
1985-89 7. representant Akershus fylke Gruppesekretær Senterpartiet
1989-93 14. representant Akershus fylke Gruppesekretær Senterpartiet
1993-97 5. representant Akershus fylke Gruppesekretær Senterpartiet
1997-01 14. representant Akershus fylke Generalsekretær i Redningsselskapet Senterpartiet
Statsrådsaktivitet
Embete Departement Virkeperiode
Statsråd Kulturdepartementet 17.10.1997 - 07.10.1999
Fungerende statsminister Statsministerens kontor 31.08.1998 - 23.09.1998
Fungerende statsråd Olje- og energidepartementet 26.03.1999 - 26.08.1999